• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

cmc4b.gif

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

تولید کربوکسی متیل سلولز

سدیم کربوکسی متیل سلولز یک ماده شیمیایی با ارزش نساجی است که به عنوان غلیظ و حجیم کننده، ثبات دهنده امولسیون و افزاینده خاصیت پاک کنندگی به کار می رود. بعضی از کاربردهای اساسی سی ام سی در قسمت ذیل ذکر گردیده است.


1. در تولید پاک کننده ها.

2. در صنعت رنگ سازی.

3. در صنعت چرم سازی.

4. در صنعت کاغذ سازی.

5. در صنعت نساجی.

6. در ساخت مداد.


مواد اولیه ساخت :

خمیر سلولز : 600 کیلوگرم.

سود پرک : 200 کیلوگرم.

اسید منو کلرو استیک : 250 کیلوگرم.

نفتا : 250 کیلوگرم.


تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز :

1. مخزن ذخیره سازی نفتا از جنس فولاد نرم.

2. ظرف مخصوص واکنش از جنس فولاد زنگ نزن که مجهز به ژاکت سرد کننده و یک همزن می باشد.

3. جدا کننده جهت جدا کردن نفتا از آب.

4. سانتریفیوژ.

5. خشک کن خلاء دوار.

6. پودر ساز.

7. بویلر کوچک.

8. مخازن ذخیره سازی جهت سود کاستیک و اسید منو کلرواستیک.

9. مخزن آب داغ.


روش تولید :

ابتدا مقدار 250 کیلوگرم نفتا را به داخل ظرف واکنش پمپ می کنند. سپس 600 کیلوگرم خمیر سلولز را در حلال نفتا قرار داده و پیوسته بهم می زنند. پس از آن 200 کیلوگرم هیدروکسید سدیم و همچنین 250 کیلوگرم اسید منو کلرو استیک را یکی پس از دیگری اضافه می نمایند و درجه حرارت مخلوط واکنش را با کمک ژاکت آب سرد در دمای 35 درجه سانتی گراد نگه می دارند.

هنگامی که واکنش کامل شد، کل مواد را توسط یک سانتریفیوژ از نوع سبدی از جنس فولاد زنگ نزن، سانتریفیوژ می نمایند. حلال نفتا حاصل از سانتریفیوژ را داخل یک جدا کننده جمع آوری نموده و از لایه نفتا آب اصلاح و بازیافت می کنند. نفتای بازیافت و اصلاح شده را جهت تولیدات بعدی مورد استفاده قرار می دهند.

سی ام سی مرطوب بدست آمده از سانتریفیوژ را توسط یک خشک کن خلاء دوار خشک می کنند. سپس کربوکسی متیل سلولز خشک شده را توسط آسیاب چکشی به صورت پودر بسیار ریز و نرم در آورده و متعاقب آن الک و غربال نموده و بسته بندی می نمایند.


کلمات کلیدی :

کلمات کلیدی

سود سوز آور- فروش سود پرک-فروش سود سوزآور-قیمت سود پرک- سود سوزآور در جدول- شیرین کردن زیتون با سود سوزآور-ایمنی سود پرک-تولید سود پرک-سود پرک در شیراز-سود پرک در اصفهان-موارد استفاده و کاربرد سود پرک-بسته بندی سود پرک- سوختکی با سود پرک-سود مایع چیست- کاربرد سود پرک در صنعت چرم -سود پرک- معرفی سود مایع-سود پرک 99 درصد- سود پرک کاستیک- تولید کننده سود پرک- فروش سود پرک در اصفهان-خریدار سود پرک 20 درصد- مرکز پخش سود پرک- فروش عمده سود پرک- مصارف سود پرک- سود جامد پرک-فروشنده اصلی سود پرک-موارد استفاده از سود پرک-سود پرک جامد-قیمت سود پرک جامد-سود پرک چیست-قیمت سود-سود پرک کاستیک چیست- سود کاستیک گرانول- کاربرد سود پرک-محلول سود مایع چیست-سود جامد-سود کاستیک


محصولات مرتبط