• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

An item with the same key has already been added. Key: h2

12

گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

زیبایی پوست

جوش شیرین از آن دسته مواردی است که از روزگاران گذشته کاربردهای فراوانی در آشپزی، درمان و پاکیزگی داشته است.


جوش شیرین

جوش شیرین از آن دسته موادی است که از روزگاران گذشته کاربردهای فراوانی در آشپزی، درمان و پاکیزگی داشته است و جالب است بدانید که جوش شیرین می تواند یک زیبا کننده پوست و مو نیز باشد. در واقع جوش شیرین این ماده همه کاره و طبیعی از کربنات سدیم ساخته شده است و استفاده های فراوانی هم در پخت نان و کیک و هم در خوشبو کردن فضا، تمیز کردن خانه و زیبایی دارد!!!!!!!!!!


زیبایی با جوش شیرین

پاهایتان را زیبا کنید

اگر روی پاشنه پاهایتان پینه بسته یا خیلی زبر و خشن شده است و این وضعیت آزارتان می دهد، جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و سپس با این مخلوط چسبی شکل زبری های پاشنه را نرم و صاف کنید. اگر هم پاهایتان خارش دارد 4 قاشق غذا خوری جوش شیرین را با یک لیتر آب گرم مخلوط کنید و سپس پاها را حدود 10 دقیقه در آن بگذارید، با این کار خارش پاها آرام می گیرد. علاوه بر این ها شما می توانید با جوش شیرین خستگی ها پاها را نیز از بین ببرید، کافی است 3 قاشق غذا خوری جوش شیرین را در یک لگن آب گرم حل کنید و سپس پاهای خسته تان را درون آن بگذارید تا حسابی خستگی از پاهایتان بیرون رود.

سفید کننده دندان بسازید

شما می توانید با جوش شیرین یک خمیر دندان خانگی بسازید. اول 3 قسمت جوش شیرین را با یک قسمت نمک مخلوط کنید بعد به آن 3 قاشق چای خوری گیلیسیرین اضافه کنید و برای خوشبو شدن نیز 10 تا 20 قطره از یک اسانس مورد علاقه تان به آن بیفزایید. سپس به مقدار کافی آب به آن اضافه کنید تا کاملا حالت خمیری شکل پیدا کند. شما می توانید این خمیر دندان را در بطری کوچک نگهداری کنید. از آن جا که جوش شیرین یک سفید کننده دندان طبیعی است این خمیر دندان حسابی دندان ها را سفید می کند و از پوسیدگی آن ها نیز جلوگیری می کند، اگر هم فرصت ندارید می توانید برای سفید تر شدن دندان های تان، مسواک تر خود را درون جوش شیرین فرو برید سپس با آن دندان های تان را مسواک بزنید. همچنین می توانید روی خمیر دندان اندکی جوش شیرین بپاشید و سپس دندان ها را مسواک بزنید. برای خوشبو کردن دهان نیز می توانید یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در نصف لیوان جوش شیرین حل کنید و در دهان غرغره کنید، راه دیگر نیز این است که آدامس را مرطوب کرده و در جوش شیرین فرو برید و سپس آن را بجوید.

برای نرم کردن آرنج

بعضی اوقات پوست آرنج یا زانو به دلیل مختلف زمخت و زبر می شود و این حالت بخصوص برای خانم ها بسیار آزار دهنده است اما یک راه حل آسان و کم خرج برای این حالت وجود دارد. شما باید اول مقداری جوش شیرین را با مقدار خیلی کمی آب مخلوط کنید تا مخلوط حالت چسبی شکل پیدا کند، حالا این مخلوط چسب را به زانو یا آرنج بمالید تا پوست زبر و خشن نرم شود.

درمان آکنه

برای درمان بیماری های شایع پوستی مثل آکنه، مصرف موضعی جوش شیرین می توانید موثر باشد. جوش شیرین سلول های مرده پوست را از بین می برد و اسید مازاد در بدن را خنثی می کند و به ویژه برای درمان آکنه که اغلب به علت مسدود شدن منافذ پوستی به وجود می آید مفید است. کمی جوش شیرین مخلوط شده با آب را روی آکنه بمالید تا پوست مرده از بین برود و منافذ مسدود شده آن را باز کند. جوش شیرین با خنثی کردن اسید در بدن مانع عفونت های باکتریایی در پیاز مو می شود و در نتیجه از بروز آکنه پیش گیری می کند.

ژل اصلاح برای آقایان

بعضی از آقایان به دلیل پوست حساسی کا دارند معمولا هنگام اصلاح دچار التهاب و سوزش های پوستی می شوند اما یک راه حل خوب برای این افراد این است، یک قاشق غذا خوری جوش شیرین را در یک فنجان آب حل کنند و از این محلول برای التیام پوست بعد از اصلاح یا حتی قبل از اصلاح استفاده کنند. اگر هم بعد از اصلاح دچار سوزش می شوید، می توانید یک پارچه مرطوب نخی را به کم یجوش شیرین آغشته کنید و روی محل سوزش بگذارید.

تمیز کردن شانه و برس

معمولا اسپری ها یا روغن های مو روی شانه و برس ها می نشینند و به مرور آن ها را آلوده می کنند، برای پاک کردن این مواد از روی شانه و برس ها در یک لگن آب گرم که به آن 3 قاشق غذا خوری جوش شیرین و 3 قاشق غذا خوری ماده ضد عفونی کننده اضافه شده خیس کنید.

دهان خود را خوشبو کنید

برای خوشبو کردن دهان می توانید 2 قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کنید و در دهان غرغره نمائید.

لایه بردار صورت و دشمن آکنه

جوش شیرین دارای خاصیت سایندگی و لایه برداری ملایمی است، بنابراین می توان از آن به عنوان لایه بردار به صورت موضعی و البته کوتاه مدت به صورت مالش ملایم خمیر جوش شیرین در آب به مدت چند دقیقه روی پوست استفاده کرد ولی مصرف طولانی و مکرر جوش شیرین می تواند تحریک کننده باشد. جوش شیرین مرطوب کننده و همچنین یک لایه بردار طبیعی است. برای استفاده از خواص لایه برداری جوش شیرین کافی است یک خمیر ساده درست کنید، سه پیمانه جوش شیرین را با یک پیمانه را با یک پیمانه آب مخلوط کنید. این خمیر را با نوک انگشتانتان، دایره وار روی پوست تمیز صورتتان بمالید، سپس با آب ولرم به خوبی شست و شو دهید. البته می توانید از این خمیر به صورت ماسک نیز استفاده کنید و یا اینکه مقداری از آن را با نوک انگشت روی جوش هایتان قرار دهید. در این صورت اجازه دهید خمیر جوش شیرین به مدت سه الی پمج دقیقه روی چوستتان بماند، سپس صورتتان را با آب ولرم به خوبی شست و شو دهید.


معجزه گر

قطعا نخستین چیزی که با شنیدن کلمه جوش شیرین به ذهن شما می آید ماده ای است که در شیرینی پزی از آن استفاده می کنند اما این ماده می تواند یک ماده زیبا کننده فوق العاده نیز باشد. در واقع جوش شیرین این ماده همه کاره و طبیعی که از کربنات سدیم ساخته شده است و استفاده های فراوانی دارد، از پخت نان و کیک گرفته تا خوشبو کردن فضا، تمیز کردن خانه و حتی زیبایی! با استفاده از جوش شیرین می توانید، خوشبو تر باشید و ناخن های سالم تری هم داشته باشید، اینها تنها بخشی از کاربردهای استفاده از جوش شیرین است. با ما همراه شوید تا به شما بگوییم که چگونه می توانید از این ماده مفید استفاده کنید. نگران نباشید، کار دشواری نیست فقط کافی است کمی جوش شیرین در منزل داشته باشید تا بتوانید خیلی از محصولات زیبایی را به راحتی در منزل تهیه کنید.

رهایی از بوی غذا ها

یکی از مشکلات خانم ها بعد از آشپزی این است که دست های شان بوی مواد غذایی را بخود می گیرد به خصوص مواد غذایی بد بو. اگر می خواهید دست ها بعد از آشپزی بوی ماهی، پیاز و سیر نگیرد 3 قسمت جوش شیرین را با یک قسمت آب و یا مایع صابون مخلوط کنید، این مخلوط را به دست های تان بمالید و سپس آب بکشید.

انهدام جوش های سر سیاه

مخلوط یک قاشق چای خوری جوش شیرین با یک فنجان آب مقطر، ترکیبی عالی برای از بین بردن جوش های سر سیاه است! این ترکیبی است که بسیاری از متخصصین زیبایی با استفاده از ابزارهای مخصوصشان از آن استفاده می کنند. این ترکیب کمک می کند تا جوش های سر سیاه به راحتی خارج شوند! شما می توانید همین کار را در خانه انجام دهید. صورتتان را تمیز کنید و بعد ترکیب را درست کنید و به صورتتان بمالید. روی سرتان یک حوله بیندازید و سرتان را روی یک ظرف آب داغ نگاه دارید. حالا برای فشار دادن جوش ها باید دور انگشتانتان دستمالی بپیچید و با فشار ملایمی این کار را انجام دهید.

مرهم ناخن

اگر مدت هاست که شاخی شدن پوست اطراف ناخن، شما را آزاد می دهد و با مانیکور کردن دائم ناخن ها ناخن ها سعی در کندن آنها دارید، اما دوباره این اتفاق تکرار می شود، بازهم به سراغ جوش شیرین بروید. با جوش و آب گرم، خمیری نرم و یکدست تهیه کرده و ناخن ها و اطراف آنها را با آن ماساژ دهید. پس از مدت کوتاهی، معجزه جوش شیرین باشید.

مضرات جوش شیرین در نان

متخصصان بروز کم خونی، ریزش مو، مشکلات گوارشی و پوکی استخوان را شایع ترین عوارض مصرف جوش شیرین در پخت نان می دانند. جالب است بدانید هر چند مصرف جوش شیرین در پخت نان ممنوع اعلام شده است، اما متاسفانه برخی از نانوا ها برای تسریع عمل پخت نان و حفظ ظاهر آن همچنین از این ماده استفاده می کنند.همچنین لازم به ذکر است مشخصات نان حاوی جوش شیرین نانی است که به سرعت خشک می شود و ظاهری نا پخته با طعم نا مطلوب دارد. علاوه بر همه این مشکلات مصرف این ماده در نان احتمال عقب ماندگی ذهنی و کاهش بهره هوشی در کودکان و خطر ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی را در بزرگسالان افزایش می دهد.


An item with the same key has already been added. Key: h2

محصولات مرتبط