• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

mea2.jpg

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید

مونو اتانول آمین

توضیحات

منو اتانول آمین چیست ؟

مشخصات محصول منو اتانول آمین :

• نام شیمیایی : منو اتانول آمین.

• اسامی مترادف با منو اتانول آمین : منو اتانول آمین، آمینو اتیل الکل، آمینو اتانول، بتا آمینو اتیل الکل، کولامین، اتیل آمین، گلیسینول، 2-هیدروکسی اتیل آمین، MEA، اولامین، Mono Ethanol Amine.

• گرید محصول : 1. منو اتانول آمین صنعتی 2. منو اتانول آمین آزمایشگاهی.

• خلوص : منو اتانول آمین 99%.

• برند : منو اتانول آمین ایرانی ( پتروشیمی شازند ).

• خانواده شیمیایی : آمینو الکل آلیفاتیک، آلکانول آمین، اتانول آمین.

• شکل ظاهری : شکل ظاهری این ترکیب ، مایع بیرنگ چسبناک است.

مونو اتانول آمین

تعریف منو اتانول آمین :

یک ترکیب آلی است که هم یه الکل است و هم یک آمین. این ماده از واکنش اتیلن اکساید با آمونیاک مایع تولید می شود و مایع چسبناک ( دارای حالت کشسانی) بی رنگ، بوی ناخوشایند و زننده، شبیه به بوی ماهی و آمونیاک و به نسبت مساوی در اتیل الکل، متیل الکل، استون و گلیسیرین قابل حل است، در بنزن و اتر حدودی حل می شود و در n- هپتان و سایر آلکالین ها به مقدار بسیار کم و ناچیز حل می شود.

در حالت معمولی این ماده رطوبت را جذب می کند و میتواند با دی اکسید کربن هوا واکنش دهد، که توسط نور تجزیه و به آرامی توسط هوا اکسید شده و به رنگ زرد و یا قهوه ای در می آید؛ همچنین خورنده مس و آلیاژهای فلز مثل برنج ، آهن ، برنز ، آلومینیوم و روی است.

موارد مصرف و کاربرد منو اتانول آمین :

1.مونو اتانول آمین MEA را به حالت مایع برای جذب گازهای اسیدی خاصی به کار می برند.

2. همچنین از MEA به عنوان ماده اولیه تولید شوینده ها ، امولسیفایرها، براق کننده ها ، داروها، مواد ضد خوردگی و واسط های شیمیایی استفاده می شود.

3. عامل متفرق ساختن مواد شیمیایی کشاورزی، پولیش، تمیزکننده ها ، رنگ های امولسیون، وسایل آرایشی و بهداشتی ، مانع زنگ زدگی ، شتاب دهنده لاستیک، استخراج دی اکسید کربن و سولفید هیدروژن از گازهای طبیعی و سایر گازها است.

4. تولید مواد دارویی، مواد امولسیون کننده ، صابون ها و دترژنت ها، پارچه و چرم مورد استفاده قرار می گیرد.

l

روش تولید منو اتانول آمین :

منو اتانول آمین از واکنش اتیلن اکساید با آمونیاک مایع تولید می شود. این واکنش علاوه بر مونو اتانول آمین ، دی اتانول آمین و تری اتانول آمین نیز تولید می کند. نسبت تولید محصولات مختلف با تغییر استکیومتری واکنش قابل تنظیم است. این واکنش کرماده بوده و باید از بالا رفتن دما و رسیدن به نقطه اشتعال ، جلوگیری کرد.

بسته بندی منو اتانول آمین :

منو اتانول آمین صنعتی در بشکه های 230 کیلوگرمی و منو اتانول آمین آزمایشگاهی در گالن های 2.5 لیتری موجود می باشد.

ایمنی منو اتانول آمین :

این مایع می تواند سبب تحریک شدید با علایم مشخصه قرمزی ، ورم و سوختگی شیمیایی در چشم شود. مایع رقیق تر این ماده می تواند سبب آسیب قرنیه شود، در صدمات شدید نابینایی اتفاق می افتد. غلظت پایین بخارات و میست این ماده باعث اختلال در دید می شود که به آن مه آبی یا هاله دید می گویند.

تماس با پوست : سبب ناراحتی و درد در موضع آلوده شده، قرمزی بسیار شدید ، ورم همراه با سوختگی های شیمیایی ، تاول و همچنین آسیب بافتی می تواند اتفاق بیفتد.

بلعیدن و خوردن : این ماده از راه گوارشی سمیت بسیار کمی دارد، اما می تواند سبب تحریکات شدید ، سوختگی دهان، گلو ، مری و شکم ، همراه با درد سینه و شکم، حالت تهوع، استفراغ ، اسهال، سرگیجه ، تشنگی ، ضعف و غش کردن باشد. همچنین می تواند حالتی شبیه شوک ، افتادن فشارخون، ضربان نبض کند، بیهوشی و کما را به همراه داشته باشد.

تنفس : این ماده محرک متوسط است و بخارات و سمیت این ماده می تواند سبب تحریکات چشم ، بینی، گلو و دستگاه تنفسی شوند. علایم مواجهه با این ماده میتواند شامل سرفه، خس خس سینه، کوتاه شدن و سخت شدن تنفس، سردرد، حالت تهوع ، استفراغ و درد سینه باشد. در غلظت های بالا می تواند سبب صدمات شدید ریه ها شود که شبیه التهابات ریوی

در اثر تماس با مواد شیمیایی و ادم ریه است، همچنین امکان صدمه به کبد و کلیه ها وجود دارد. علایم ادم ریه شامل کوتاهی نفس و سرفه است.

حریق : مایع قابل حریق است.

انفجار : در بالاتر از 85 درجه سانتی گراد می تواند با هوا مخلوط انفجاری تشکیل دهد.

جابجایی و انبارش : از تولید بخارات و سمیت این ماده و پراکندگی در هوای محیط کار و تماس با تجهیزات آلوده جلوگیری کنید. قبل از حمل و نقل ظروف محتوی این ماده را از نظر نشتی بازرسی کنید. سیستم های حمل و نقلی بسته الزامی است. در هر صورت ظروف باید کوچک باشد و میزان کمی از این ماده داخل ظروف ریخته شود. در هنگام حمل و نقل ، وسایل نقلیه مخصوص جا بجایی این مواد باید در مقابل مواد خورنده و مقاوم باشند.

انبارداری : در محیط خشک ، خنک و با تهویه محیطی مناسب و به دور از گرما و سایر منابع مشتعل و محترق دیگر نگهداری شوند. فضای انبار باید از مواد قابل اشتعال مثل پارچه فرسوده و مقوا پاکیزه باشد.

تولید کننده مونو اتانول آمین : در حال حاضر مجتمع پتروشیمی شازند اراک ، مونو اتانول آمین را با بهترین کیفیت تولید می کند.

دانلود آنالیز :
دانلود دستورالعمل :
دانلود کاتالوگ :
  • نام :
    ایمیل :
    پیغام :