• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

safi1.jpg

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید

کاغذ ph

برند کاغذ PH سنج

ایرانی و مرک آلمان

نوع کاغذ PH سنج

اسید و باز سنج

شکل

رولی

تک استریپ

دقت اندازه گیری ( درجه )

0 تا 14

تعداد در بسته

100

دانلود آنالیز :
دانلود دستورالعمل :
دانلود کاتالوگ :

کاربرد

آزمایشگاهی

رنگ

سفید

توضیحات

کاغذ phچیست

مشخصات محصول کاغذ ph :

نام شیمیایی : کاغذ ph سنج. اسامی مترادف با کاغذ ph سنج : کاغذ صافی ، کاغذ تورنوسل ، کاغذ لیتموس. گرید محصول : کاغذ ph آزمایشگاهی.

معرفی کاغذ ph (کاغذ تورنوسل)

یکی از مواد شناساگر برای سنجش اسید و باز در آزمایشگاه می باشد، این کاغذ برای اندازه گیری درجه اسیدی یا بازی بودن محلول ها و مایعات به کار می رود. Ph یک محلول پارامتری برای نمایش میزان غلظت یون +H در محلول هاست و این عدد می تواند از 0 تا 14 متغیر باشد که صفر نشان دهنده قوی ترین اسید و 14 معرف قوی ترین باز می باشد و 7 نیز ph آب خالص می باشد. برای نمایش طیف اعداد 0 تا 14 از طیف رنگین کمان استفاده می کنند بدین صورت که 0 را با قرمز و 14 را با رنگ آبی تیره نمایش می دهند.کاغذ تورنسل

تاریخچه کاغذ ph

بررسی غلظت یون هیدروژن در اواخر سده نوزدهم برای برخی از صاحبان صنایع شیمیایی اهمیت ویژه ای پیدا کرد. به عنوان مثال غلظت یون هیدروژن در طول فرآیند تخمیر و فعالیت مخمرها اثر می گذارد و لازم که غلظت یون هیدروژن دائما مورد بررسی قرار گیرد. از طرفی چون غلظت یون هیدروژن معمولا عددی بسیار کوچک است و کار کردن با آن دشوار است، نخستین بار سورن سن دانشمند دانمارکی در سال 1909میلادی مقیاسی به نام ph را بنا کرد که بنا به تعریف، ph برابر منفی لگاریتم مبنای 10 غلظت مولی یون هیدروژن فعال در محلول است.

موارد مصرف و کاربرد کاغذ صافی

در کاغذ ph مواد معرف یا شناساگر وجود دارند که در واکنش با اسید و باز تغییر رنگ می دهند و به گونه ای از این خاصیت تغییر رنگ در کاغذ ph استفاده شده است که هر رنگ معرف یک ph می باشد. دقت این کاغذ در مقایسه با پی اچ مترهای دیجیتال پایین تر است، اما به دلیل راحتی استفاده و قیمت پایین آن هنوز تقاضای زیادی در بازار لوازم آزمایشگاهی دارد. این کاغذ در انواع رولی و تک اسریپ برای اندازه گیری محدوده های مختلف ph با دقت های مختلف ساخته می شوند ، بعضی از کاغذهای ph برای اندازه گیری گستره بازها یعنی از 7 تا 14 و بعضی دیگر برای اندازه گیری محدوده اسیدی یعنی فقط 0 تا 7 می باشند و برخی نیز برای اندازه گیری طیفی از اسید یا باز به کار می رود یعنی محدوده 0 تا 14.

روش استفاده از کاغذ ph

برای استفاده از کاغذ ph ابتدا باید یک استریپ از کاغذ ( یا اگر رولی بود یک تکه ی نزدیک به 5 یا 6 سانتی متری ) متناسب با رنج تخمینی ph برای محلول مورد نظرتان را انتخاب کنید سپس کاغذ را داخل محلول مورد آزمایش فرو می برید و پس از 2 ثانیه بیرون آورده و صبر می کنید تا کاغذ ph تغییر رنگ دهد و در آخر رنگ کاغذ را با طیف رنگی راهنمای آن مقایسه می کنید تا ph محلول مشخص شود.

بسته بندی کاغذ ph :

کاغذ ph در بسته های 100 تایی موجود می باشد.

کشور سازنده

ایران آلمان

  • نام :
    ایمیل :
    پیغام :